.
کمیته انضباطی

 

با اهدای سلام و عرض خیر مقدم حضور دانشجوی ارجمند:

تندرستی و امنیت دو شرط مهم و ضروری ارتقاء و پیشرفت هر جامعه محسوب می‌شوند که در آموزه‌های دینی نیز بر آن‌ها تاکید شده است. دانشگاه ما نیز از این امر مستثنی نیست. لکن به دلیل حضور نخبگان جامعه در این محیط و رسالت خطیر در تولید علم و پرورش متخصصان و فرهیختگان، برقراری امنیت و جو سرشار از آرامش و اعتماد در دانشگاه از اهمیت مضاعف برخوردار است. لذا ضمن تاکید بر حفظ جایگاه رفیع  دانشگاه و اهمیت سلامت این محیط در راستای تامین حقوق دانشگاهیان و حفظ کرامت دانشجویان، انتظار می‌رود با رعایت مقررات و پرهیز از تخلفات، در حفظ محیط سالم دانشگاه کوشش کنیم و در موارد بروز مشاهده  امور خلاف قانون و شئونات دانشجویی، روند رسیدگی را به مراجع ذیصلاح بسپاریم.

در این راستا؛ آئین‌نامه انضباطی دانشجویان و شیوه‌نامه اجرائی آن به منظور حفظ شأن و منزلت دانشگاهیان، مراجع رسیدگی به جرایم احتمالی را به شرح زیر تعیین کرده است:

1. شورای انضباطی بدوی دانشجویان دانشگاه

2. شورای انضباطی تجدید نظر دانشگاه

3. شورای مرکزی انضباطی مستقر در سازمان امور دانشجویان وزارت عتف.

خوشبختانه دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم که به باور ما از فرهیختگان جامعه هستند؛ همواره در ارتقاء جایگاه علمی- فرهنگی و حفظ میثاق دانشگاهی با تکیه بر آموزه‌های قرآن کریم، اهتمام ورزیده و نیاز به برخوردهای قانونی در مقابل تخلفات دانشجویی به ندرت احساس نمی‌گردد.

با این حال جهت اطلاع دانشجویان نو ورود و به منظور اجرای شیوه‌نامه اجرایی مصوب سال 98، به اهم موارد تخلفات عمومی، آموزشی و اداری، سیاسی و اخلاقی و قانونی که مراعات آن در دانشگاه ضروری است؛ در این مختصر اشاره می‌شود. لازم به ذکر است؛ برای هر یک از تخلفات زیر تنبیهاتی از احضار، اخطار شفاهی تا اخراج از دانشگاه و معرفی به مراجع قضایی پیش بینی گردیده و باور بر این است بین دانشجویان عزیز این دانشگاه مصداق نخواهد داشت.

در صورت نیاز به مطالعه کامل آیین‌نامه  و شیوه نامه اجرایی انضباطی می‌توانید  اینجا را کلیک کرده و یا جهت مشاوره انضباطی با شماره 02537604070 داخی 364 یا 362 تماس حاصل فرمایید.