• تاریخ انتشار : 1401/02/16 - 16:28
  • تعداد بازدید : 201
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در جشنواره بین المللی رضوان ،

معرفی برترین معلم قرآن جهان اسلام

عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برترین معلم قرآن جهان اسلام از سوی جشنواره بین المللی رضوان شد.

به گزارش ایحا، دکتر علی اصغر شعاعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و قاری بین المللی قرآن در اولین دوره جشنواره بین‌المللی قرآنی رضوان حائز رتبه برتر گردید.

در این دوره که به همت آستان قدس رضوی برگزار شد، بیش از ۳۵ هزار فعال قرآنی و ۲ هزار و ۵۰۰ استاد قرآن از ۵۴ کشور جهان شرکت کردند.

این دوره با موضوع معرفی معلمان موفق قرآن در جهان اسلام برگزار شد و در آن اساتیدی از کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان قضاوت کردند.

در جشنواره رضوان و در بخش تعلیم قرآن، ۹ نفر را به عنوان معلم برگزیده قرآن و یک مؤسسه به عنوان مؤسسه قرآنی برتر انتخاب شدند.

بنابر این گژارش دکتر علی اصغر شعاعی مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره حضور داشت که به عنوان برترین معلم قرآن جهان اسلام انتخاب شد.

حسن هادی‌زاده از ایران، صدیقه حسنی از افغانستان، عدنان قاسم موسی غالب الصالحی از عراق، سلام علی نعیم قمیحه از لبنان  محمد آصف سروری از پاکستان، عبدالهادی کریمیار از افغانستان، علیرضا ابراهیمی از افغانستان و سمیرة سعد کاظم العاملی از عراق دیگر منتخبان این دوره بودند.

همچنین مؤسسه جامعه القرآن الکریم  علوم اهل البیت علیهم السلام از افغانستان به عنوان مؤسسه برتر جشنواره انتخاب شد.

شایان ذکر است دکتر شعاعی در سال های 1386 و 1397 نیز رتبه های برتر مسابقات بین المللی هندوستان و نیز مفازا ( شبکه جهانی الکوثر ) را کسب نموده است و تاکنون چندین بار به عنوان مدرس برتر کشور در زمینه آموزش قرآن کریم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان دار القرآن انتخاب شده است.

همچنین در شانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن «شیوه ی نوین آموزش مقامات قرآنی» با تدریس و ایده وی جزو ایده های برتر قرآنی شناخته شده است.

از این رو دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کسب این موفقیت ارزشمند را خدمت دکتر علی اصغر شعاعی تبریک عرض نموده و برای ایشان پیروزی و سرافرازی در تمامی مراحل زندگی در سایه سار الطاف قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت عبیهم السلام را از جانب پروردگار متعال مسئلت می نماید.

 

  • گروه خبری : مهمترين اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 6545
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب