.
  • تاریخ انتشار : 1401/02/21 - 10:25
  • تعداد بازدید : 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کسب رتبه علمی مجله قرآن، فرهنگ و تمدن دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

مجله قرآن، فرهنگ و تمدن دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم حائز رتبه علمی شد.

به گزارش ایحا، مجله «قرآن، فرهنگ وتمدن» دانشکده علوم قرآنی اصفهان، از مجموعه مجلات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، پس از طی فرایند ارزیابی سال 1400 وزارت علوم تحقیقات و فناوری، موفق به اخذ رتبه "ب" گردید.

دکتر رحیم حاصلی مدیر پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تشریح این خبر اظهار کرد: این مجله  در پی آن است که با ارائه مقالات اندیشمندان و فرهیختگان به تبیین تمدن اسلامی و همخوانی آن با فرهنگ غنی دینی که از سرچشمه قرآن و کلام معصومین سیراب می‌شود، بپردازد.

وی با بیان اینکه این امتیاز شامل نخستین شماره های مجله نیز خواهد بود، بیان کرد: شاخص های بخش قرآن و تمدن شامل: « مولفه های تمدنی قرآن» ، « مباحث تمدن اسلامی -و زیر شاخه‌های آن- با استناد به قرآن کریم» ، « تمدن نوین قرآنی» ، « مقایسه تمدن قرآنی با دیگر تمدن‌ها» ، « تمدن‌ها از نگاه قران» ، « مستشرقان و تمدن قرآنی» ، « تحلیل تاریخی قرآن در ابعاد مختلف» ، «سیر تاریخی قرآن پژوهی» ، «تحلیل قصص و موضوعات قرآن با رویکرد تمدنی» و «سیره انبیاء و معصومین با رویکرد قرآنی» می باشد.

حاصلی افزود: همچنین بخش قرآن و فرهنگ نیز شامل شاخص های «فرهنگ ها از منظر قرآن» ، « تاثیرات فرهنگی قرآن» ، « مقایسه فرهنگ قرآنی با دیگر فرهنگ ها» ، « قرآن و فرهنگ اجتماعی» ، « قرآن و فرهنگ اجتماعی» ، «مستشرقان و فرهنگ قرآنی» و « شاخص‌های فرهنگ ساز قرآن در ابعاد فردی» است.

مدیر پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه با تبریک کسب این موفقیت بزرگ دانشگاه و به خصوص مسئولان مجله در دانشکده علوم قرآنی اصفهان گفت: این مجله با زحمات فراوان حجت الاسلام سید احمد سجادی جزی، مدیر مسئول مجله، دکتر محمد علی چلونگر، سردبیر مجله، دکتر سید مصطفی طباطبایی مدیر داخلی و همچنین اعضای محترم هیأت تحریریه ملی و بین المللی به چاپ رسید.

  • گروه خبری : مهمترين اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 6564
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید