• تاریخ انتشار : 1401/04/02 - 10:41
  • تعداد بازدید : 148
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

دریافت مجوز تأسیس مدارس قرآنی توسط دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از سوی وزارت آموزش و پرورش

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با امضای تفاهم نامه ای از تاسیس مدارس قرآنی خبر داد.

به گزارش ایحا ، حجت الاسلام سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اعلام این خبر اظهار کرد: طبق تفاهم نامه ای که از سوی دانشگاه با وزارت آموزش و پرورش انجام شد، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ازین پس می تواند در تمامی استان های کشور مدارس غیرانتفاعی قرآن کریم تاسیس نماید.

وی در خصوص آثار و فواید این طرح گفت: این طرح در راستای تقویت و گسترش فرهنگ قرآنی و شتاب بخشی به نهضت تربیت حافظین قرآن میان سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی و دانشگاه علوم ومعارف قرآن کریم تایید و تصویب شد.

نقیب افزود: علاوه بر این زمینه مناسبی برای اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه نیز فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است در جلسه ای که روز چهارشنبه ۱ تیرماه در سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با حضور احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس این سازمان برگزار شد، محمودزاده اظهار کرد:  یکی از اهداف طراحی شده در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش بستر سازی برای توسعه و تقویت آموزش های قرآنی در همه دوره های تحصیلی برای تربیت انسان تمام ساحتی و تحقق حیات طیبه است .

معاون وزیرآموزش وپرورش با اشاره به سند چشم‌انداز نظام آموزش عمومی قرآن کریم در کشور خاطر نشان کرد: از آنجا که کودکان و نوجوانان بیشترین و مناسب ترین اوقات عمر خودرا را در مدرسه می گذرانند با برنامه ریزی و بهره گیری از ظرفیت حوزه های تخصصی می توان با ایجاد مراکز و مدارس آموزشی وابسته به حوزه و نهاد های تخصصی قرآنی هم زمان هم کودکان و نوجوانان را با قرآن مانوس و علوم و مهارت های روز را به آنان یاد داد .

وی افزود : پرورش و تربیت دانش آموزان حافظ قرآن، به عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب از دستگاه ها و نهاد های مختلف فرهنگی ، مذهبی و دینی نیازمند فراهم آوردن شرایط و امکانات است و دانشگاه علو ومعارف قرآنی و سایر نهادهای مذهبی و مردمی در صورت تمایل به ورود به امر مدرسه داری با این رویکرد مورد حمایت این سازمان قرار می گیرند .

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی خاطرنشان کرد : این سازمان با تسهیل صدور مجوز برای دستگاه ها و نهاد ها برای کمک و شتاب بخشی به تحقق تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در جامعه آماده است و از مشارکت های بخش های دولتی و غیر دولتی در این خصوص حمایت می کند .

وی افزود : خوشبختانه هم سند تحول بینادین آموزش و پرروش و هم سند تحول دولت مردمی وهم در برنامه های وزیر بر مردمی سازی نظام حکمرانی در آموزش وپرورش و نقش آفرینی معلمان و اولیاء و نمایندگان نهادهای مذهبی و مردمی تاکید کرده اند و ما هم تلاش می کنیم با تسهیل گری و حمایت در این خصوص سهمی در توسعه فرهنگ قرآنی و تربیت حافظین قرآن و عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه ترویج قرآن از طریق مدارس غیر دولتی و هیأت امنایی ایفا کنیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب با تشکر از ابتکار عمل سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی در اهتمام به توسعه فرهنگ قرآنی و شتاب بخشی به تحقق مطالبه رهبر انقلاب در تربیت حافظان گزارشی از اقدامات و برنامه های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ارائه داد و از آمادگی این دانشگاه برای ایجاد مدارس وابسته به دانشگاه با رویکرد فعالیت های قرآنی و تربیت حافظین قرآن خبر داد .

  • گروه خبری : مهمترين اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 7791
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب