.
  • تاریخ انتشار : 1400/04/29 - 13:01
  • تعداد بازدید : 2313
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از سوی رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اعلام شد

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از پذیرش دانشجو در این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید به صورت رایگان خبر داد.

به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن اعلام این خبر افزود: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سال تحصیلی جدید در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

وی اظهار کرد: خداوند را شاکریم که امسال نیز با پذیرش جوانان مومن و قرآنی می توانیم گامی را در جهت آموزش و تربیت علاقه مندان به ساحت مقدس و نورانی قرآن کریم برداریم. امیدواریم در سال تحصیلی جدید نیز بتوانیم در مسیر اعتلای فرهنگ قرآن و اهل بیت علیهم السلام در جامعه قدم برداریم.

حجت الاسلام نقیب در خصوص شرایط پذیرش دانشجو در سال تحصیلی 1401-1400 گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم امسال 442 نفر در مقطع کارشناسی و 190 نفر در مقطع ارشد جذب خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کلیه مراحل تحصیل در این دانشگاه رایگان است، اظهار کرد: امسال با توجه به اعلام وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دانشکده های آمل، تهران، اصفهان، شیراز، قم ، کرمانشاه و مشهد علاوه بر مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند و دانشکده های بجنورد، بندرعباس، زابل، زاهدان، میبد، ملایر، خوی، مراغه، خمین، سبزوار و شاهرود نیز پذیرای علاقه مندان در مقطع تحصیلی کارشناسی می باشند.

وی همچنین در خصوص نحوه پذیرش دانشجو نیز گفت: در مقطع ارشد کلیه پذیرش ها از طریق کنکور سراسری می باشد و در کارشناسی نیز دانشکده های علوم قرآنی قم، تهران، مشهد، اصفهان و شیراز از طریق آزمون سراسری و مابقی دانشکده ها از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه در خصوص رشته های تحصیلی در این دانشگاه عنوان کرد:  رشته های این دانشگاه در حال حاضر در مقطع ارشد، رشته علوم قرآنی در 3 گرایش اعجاز، مستشران، ادبی و در مقطع کارشناسی، رشته علوم قرآن و حدیث می باشد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر تسهیلاتی که برای کلیه دانشجویان بر اساس ضوابط وزارت علوم همچون ارائه وام های شهریه، ضروری، ازدواج، ودیعه مسکن و تحصیلی در نظر گرفته شده است، تسهیلات ویژه ای نیز برای حافظان، قاریان و ممتازان قرآنی در نظر داریم.

نقیب در پایان خاطرنشان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و شرایط پذیرش در این مجموعه قرآنی، می توانند از طریق آدرس اینترنتی WWW.QURAN.AC.IR و یا شماره تماس 37604070-025 و صفحه مجازی دانشگاه در پیامرسان ایتا  https://eitaa.com/quran_ac_ir و پیامرسان سروش https://sapp.ir/quran.ac.ir مراجعه نمایند.

  • گروه خبری : مهمترين اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 5171
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید