.
  • تاریخ انتشار : 1400/04/22 - 10:57
  • تعداد بازدید : 428
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی دانشکده علوم قرآنی شاهرود،

اختتامیه همایش بین المللی«تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث» برگزار شد

اختتامیه همایش بین المللی تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث از سوی دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.

به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا، اختتامیه اولین همایش بین المللی تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث، ۲۶ تیرماه  1400 در دانشکده علوم قرآنی شاهرود برگزار شد.

 

دبیرخانه همایش بین‌المللی تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث با دغدغه کاربردی سازی علوم و معارف دین از پاییز ۱۳۹۹ شروع به کار کرد و تا آخر خرداد ۱۴۰۰ از میان پژوهشگران این عرصه مقالات خود را جذب نمود و این مقالات را به روش داوری دو طرف ناشناس در فرآیند داوری قرار داد و با معیار جمع نمره هر دو داوری بالاتر از ۱۲۰ ادامه فرآیند ارزیابی مقاله را با مشابهت یابی و سپس طرح در کمیته علمی ادامه داد.

 

مقالاتی که درصد مشابهت یابی آنها پایین تر از ۲۰ بود، در جلسه کمیته علمی جهت انتخاب مقالات برگزیده و منتخب، مطرح شدند و مقالاتی که جمع هر دو داوری آنها بالاتر از ۱۲۰ بود را بعنوان مقالات پذیرش شده و مقالات مورد تایید نهایی کمیته علمی، بعنوان مقالات برگزیده معرفی گردیدند.

 

بنابراین گزارش تعداد کل مقالات رسیده به دبیرخانه ۲۸۵مقاله و تعداد مقالات پذیرش شده در داوری اول حدود ۱۵۰ عدد بود. همچنین 75 مقاله در داوری نهایی پذیرش شدند و 45 مقاله در بخش مشابهت یابی جهت طح در کمیته علمی انتخاب شدند که در نهایت 6 مقاله به عنوان مقالات برتر از سوی کمیته علمی مشخص و اعلام شدند.

 

اختتامیه نخستین همایش بین المللی تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث در روز شنبه ۲۶ تیرماه ساعت ۱۰ صبح بصورت مجازی همراه با معرفی نفرات برگزیده و ارائه برخی از منتخبین برگزار شد .

 

طبق اعلام مسئولان همایش، مجموعه مقالات این همایش در isc ، سیویلیکا و نورمگز نمایه خواهد شد.

 

لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب به عنوان رییس همایش، حجت الاسلام رحمان عشریه، دبیر علمی همایش و دکتر داود صائمی دبیر اجرایی این همایش بودند.

  • گروه خبری : مهمترين اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 5146
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید